Poliția Gorj are treabă astăzi cu oameni din două primării din județ.
Au fost percheziții în această dimineață la Primăria Dănești, desfășurate de polițiști de la Serviciul de Investigare a Criminalității Economice(SICE). De la ora șase instituția a fost închisă, peste zece polițiști venind la sediul UAT-ului și ridicând documente. S-au făcut percheziții și la locuința unor foști funcționari ai primăriei într-un dosar penal complex care ar avea legătură cu niște terenuri achiziționate ilegal.
Unul dintre funcționarii percheziționați este fostul cadastrist al primăriei care este pensionar, susțin localnici din Dănești.
Pe de altă parte, polițiștii de la Ordine Publică din cadrul Poliției Municipale Târgu Jiu au pus în aplicare, în această dimineață, un mandat de aducere pentru primarul orașului Tismana, Petre Narcis Remetea! Primarul a fost adus astfel la sediul Poliției Municipale pentru a fi audiat, se vehiculează, într-un dosar legat de infracțiuni silvice.

















